Jdi na obsah Jdi na menu
 


Britové odtajnili archivy o UFO

17. 10. 2012

  Britové odtajnili archivy o UFO: Objekt ve tvaru broušeného diamantu mění na obloze tvar!Britové odtajnili archivy o UFO: Objekt ve tvaru broušeného diamantu mění na obloze tvar!


„Haló, to je policie? Na poli za domem právě přistál létající talíř! Ne, nedělám si legraci – no dovolte! Já nepiju!“ Starší paní nabubřele praští sluchátkem telefonu. Ti nezdvořáci ji zase mají za blázna. Zvědavě poodhrne záclonu. Ta věc tam pořád je. O dva dny později na dvorku skřípe štěrk pod koly dvou černých neoznačených aut. 

Letos v červenci se v britských národních archivech objevily tisíce stran dříve tajných dokumentů. Od roku 2008 je to již podeváté, co byly veřejnosti zpřístupněny záznamy z desítek let pozorování UFO nejen ve Velké Británii, ale i z celého světa! Ty se rozhodně mají čím pochlubit. Dozvídáme se z nich nejen nové podivuhodné příběhy o pozorování UFO, ale i o zájmu armády a vlády. A hlavně – konečně víme, proč tyto archivy vůbec vznikaly!

První byly létající pánve

Sportovní pilot a americký podnikatel Kenneth Arnold (1915–1984) letí 24. června 1947 nedaleko Skalistých hor v USA. Pozemní kontrole hlásí, že spatřil ve vzduchu plující„podivné objekty, podobné pánvím na vaření, které vypadají jako obrácené talíře“. O dva týdny později se rozpoutá senzace ohledně pádu podivného diskovitého tělesa u amerického Roswellu. Od té doby takovým diskovitým objektům nikdo neřekne jinak než „létající talíře“. Veřejnosti nebyl známý žádný veřejný seznam pozorování. Buď existovala rozumná vysvětlení, nebo byli pozorovatelé jednoduše ignorováni. To se změnilo v květnu roku 2008, kdy se britská vláda rozhodla odtajnit rozsáhlé zápisy desítek let pozorování UFO! 

Tisíce stran, stovky svědků

Odtajněné materiály se objevily na internetových stránkách britského národního archivu, kde byly zdarma ke stažení. Okamžitě se na ně hladově vrhli nadšenci, badatelé i média. Jak se probírali obrovským množstvím stran, nacházeli méně i více zajímavá svědectví. Neidentifikovatelné objekty pozorovaly všechny skupiny lidí – policisté, vojenští důstojníci, opilci, civilní pracovníci, dřevorubci, děti. Velká část případů se dala vysvětlit poměrně jednoduše – někteří pomatenci totiž byli schopni zaměnit za létající talíř pouliční lampu, dopravní letadlo, nebo dokonce Měsíc! Mnohá pozorování ale dosud vytrvale odolávají „normálnímu“ vysvětlení. 

Stříbrné kombinézy jsou stále v módě

Několik z téměř sedmi tisíc stran nově odtajněných zpráv se věnuje zajímavému incidentu. Postarší majitelka hotelu ve Walesu volala jednu noc roku 1977 policii. Probudil ji prý zářivý objekt, který se snesl z oblohy na jejím pozemku za domem. Měly z něj vystoupit dvě vysoké postavy ve stříbrných kombinézách a procházet se kolem svého dopravního prostředku velikosti minibusu. Na místo šel hlášení ověřit policista Nicolas Edwards. Ten skutečně našel známky přistání, a proto kontaktoval vyšší místa. Zpráva se nakonec dostala až na ministerstvo obrany. Vážnost celého incidentu zvýšil fakt, že ministerstvo pověřilo nejmenovaného důstojníka RAF z nedaleké vojenské základny, aby šel sám vyděšenou hoteliérku vyslechnout. Ten ale nebyl z celé události o moc moudřejší. 

Vysvětlení máme, odpovědi ne

Úředníci, kteří se celým incidentem zabývali, nakonec došli k lehce neuspokojivému závěru. „Pravděpodobně si nějaký šprýmař ve městě vypůjčil hasičský oblek a úmyslně přistávající mimozemšťany napodoboval,“ cituje zprávu doktor David Clarke z národních archivů. Jde ale podle slov samotných vyšetřovatelů jen o teorii. Ta navíc nevysvětluje, co vlastně hoteliérka viděla za létající předmět a kam se poděl. Stará paní nebyla jedinou, kdo v té oblasti pozoroval záhadné létající objekty. Tou dobou bylo hlášeno velké množství pozorování z širokého okolí, kterému se začalo říkat velšský trojúhelník. Nikdo ale nebyl schopen přijít s lepším vysvětlením, než že šlo o dílo vynalézavých vtipálků. Proč se ale dokonce i nejvyšší armádní složky o taková pozorování vůbec vážně zajímaly?

Hrozba nejen od pozemských sousedů

V nově vydaných zprávách důvod velice podrobně vysvětluje jeden z vyšetřujících úředníků. Existuje několik možností, jak by se mohly tyto „UFO úkazy“ vysvětlit. V první řadě může jít jen o masové halucinace nebo jednoduše podvody. I přesto je ale mnoho pozorování hlášeno důvěryhodnými svědky – vojenskými piloty, letovou kontrolou či policisty. Proto byla tato pozorování vůbec brána v potaz. Pokud jsou tedy tyto objekty skutečné, může jít o tajná vojenská letadla. Kdyby je vlastnili například Američané, „... šlo by o vážné porušení mezinárodních smluv a narušení leteckého prostoru. To by ale nebylo tak závažné, jako kdyby taková letadla patřila například Rusům nebo Číně“. V tu chvíli by byla ohrožena národní bezpečnost a vysocí vojenští důstojníci nemohou takovou hrozbu ignorovat. S několika případy byl dokonce seznámen i minulý ministerský předseda Tony Blair (*1953)!

Lampiony z jiné galaxie

Anglické městečko Glastonbury hostí každý rok populární hudební festival. Od roku 2003 se ujala tradice, kdy veselí zúčastnění vypouštějí do vzduchu stovky hořících čínských lampionů. Je to opravdu úchvatná podívaná. Zvlášť pro desítky lidí z okolí, kteří nevědí, oč běží. Podle nově odtajněných dokumentů byly místní policejní složky v letech 2005 a 2006 bombardovány zprávami o malých záhadných světélkách na obloze. Samozřejmě šlo o papírové hořící ozdoby z nedalekého festivalu. Lampiony nematou hlavy lidem jen v Anglii. Za létající talíře je považují i v mnoha státech Asie a Evropy, včetně České republiky. U nás se stejným způsobem spletli i letos lidé v Pelhřimově nebo v pražském Karlíně. 

Výjimky potvrzují pravidlo

Na dvacet pět nově zveřejněných tučných svazků odhaluje pozorování ze všech koutů světa. Velká Británie, Německo, Francie, Thajsko i Nový Zéland – všude lidé pozorovali neznámé objekty nebo atmosférické anomálie. Výčet je vyčerpávající. Zajímavá událost se odehrála například i v Číně – v roce 2007 tu jedno letiště muselo zrušit 17 letů díky UFO, které se vznášelo nad přistávací dráhou. V Norsku se 9. prosince 2009 vznášela ve vzduchu podivná spirála. Na jednom z několika videozáznamů z Jeruzaléma z ledna 2011 je vidět zářivý světelný bod, jak vystřeluje z Chrámové hory. Jak se snaží odborníci najít odpovědi, hromadí se jim otázky. Dnes ale máme s ověřováním pravostí záběrů UFO velký, dříve nepoznaný problém.

Čím lepší technika, tím horší důkazy

Na neostrost záběrů údajných létajících korábů jsme už zvyklí a bereme takové snímky slušně řečeno s rezervou. Díky dnešní vyspělé technologii jsme se ale dostali do svízelné patové situace. Pomocí počítače může i školák za několik minut vykouzlit mimozemskou loď nebo šedivého mužíčka na obyčejné fotografii zahrady před domem. To vede k zajímavému paradoxu. Pokud vám přímo před domem přistane vesmírná loď a vy si ji ostře nafotíte i natočíte, nikdo vám nebude věřit. Podobně dopadlo i několik ostřejších fotografií z britských archivů. Ačkoli tedy máme k dispozici tisíce stran pozorování a potenciálních důkazů, stále to nestačí. Potřebujeme, aby pilot létajícího talíře vystoupil a osobně každého z nás štípl do ramene.

Patrik Kořenář

Pitva mimozemšťana? Podvrh!

- Britský producent Ray Santilli zveřejnil v roce 1995 senzační video – záznam z pitvy mimozemšťana z údajně spadlého létajícího talíře u Roswellu v roce 1947. 

- Film vzbudil obrovský zájem a rozdělil svět na dva tábory – skeptiky a „věřící“. 

- Senzaci nakonec rozbořil sám Santilli. Před šesti lety oznámil, že šlo o podvrh. Mimozemšťan byl umělý, jeho vnitřnosti z ovce a kuřete

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář